en
8 maja

Kraków europejską stolicą IT?

„Kiedyś było nie do pomyślenia, by międzynarodowe firmy lokowały u nas obsługę podatkową czy proces zamówień sprzedaży dla całej Europy. Teraz takich przykładów jest coraz więcej”

mówi Krzysztof Czeczot, partner zarządzający w ARC Consulting w rozmowie z Rzeczpospolitą.

 

Rzeczpospolita prognozuje, iż zatrudnienie w krakowskich firmach związanych z branżą IT może wzrosnąć nawet pięciokrotnie w ciągu najbliższych 10 lat i osiągnąć imponującą liczbę 200 tys. zatrudnionych w 2025 roku!

 

Kraków staje się matecznikiem zaawansowanych procesów biznesowych, przenoszonych z krajów Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych jednocześnie stając się zagłębiem technologii informacyjnych i przyciągając pracowników z całego świata. Potężna baza hotelowa (najwięcej skategoryzowanych hoteli w Polsce) i fundusze unijne to tylko niektóre z czynników decydujących o przewadze Miasta Królów Polskich nad konkurencyjnymi aglomeracjami. Warto wspomnieć też o przyjaznej polityce samorządowej i rosnących inwestycjach w powierzchnie biurowe. Obecnie w Krakowie powstaje ok. 150 tys. mkw.
Miasto nie tylko daje miejsca pracy, ale również staje się kuźnią innowacji i przedsiębiorczości. Organizacje takie jak Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, czy Kraków Miastem Startupów pomagają wprowadzić młodych ludzi do świata biznesu oferując szkolenia i pomoc w otwarciu i prowadzeniu działalności gospodarczej.

 

Warto także wspomnieć o krakowskich konferencjach skupiających się na nowych technologiach. W lutym tego roku odbyły się targi Mobile-IT, gdzie poruszano tematy związane z rosnącą popularnością urządzeń mobilnych czy rozwiązań chmurowych. Z kolei w czerwcu odbędą się Targi Kariera IT, których osią będzie nowoczesne podejście do programowania. Prawdziwą perełką będzie jednak konferencja organizowana przez stowarzyszenie zrzeszające firmy z sektora IT i zaawansowanych usług biznesowych ASPIRE. Mamy zaszczyt i przyjemność być brązowym partnerem tego wydarzenia, które odbędzie się w dniach 20 i 21 maja. Tegoroczne spotkanie organizowane jest pod hasłem „How far can we go?”, a tematyka rozmów będzie dotyczyć transgranicznych aspektów biznesu w dzisiejszym świecie i wspomnianej rosnącej roli Krakowa jako centrum tego typu usług. Szacowana liczba uczestników wyniesie nieco ponad 2500 osób z całego świata.

 

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Rzeczpospolitej dotyczącym usług IT w naszym mieście:

http://bit.ly/1KoSvrL

Olaf Leśniak, business development specialist,

Aplikacja na stanowisko:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Download file: