en
22 Kwi

Czy portal Wideo w usłudze Office 365 oznacza koniec Youtube w biznesie?

 

Internet zmienia styl naszej komunikacji. Strona www, sklep internetowy, intranet dla pracowników czy portal dla klientów, dla większości firm to obecnie tzw. must have. Klasyczne kanały komunikacji tracą na znaczeniu, a w sieci coraz popularniejsze staje się wideo.

 

Dlaczego? Wideo wymaga od odbiorcy mniejszego zaangażowania i skupienia niż czytanie tekstu. Oglądając, nie tylko odbieramy informacje, na nasze emocje wpływa gestykulacja czy ton głosu osoby prezentującej. Emocje zapamiętujemy lepiej niż same informacje.

 

Wyobraź sobie klientów, którzy zamiast czytać firmowe katalogi mogą zapoznać się z nowym produktem oglądając go na wideo, widząc jego zastosowanie, sposób działania czy efekt „przed” i „po”. Zamiast kartkować długie instrukcje obsługi, obejrzą kilkuminutowy film, który wyjaśni, w co gdzie kliknąć, żeby program komputerowy odpowiednio zadziałał. Stwórz wideo-tour po biurze, zachęć kandydatów, zamieszczając filmik przy ogłoszeniu o pracę. Umieść na stronie firmowej wideo-referencje od swoich klientów. Przekaż pracownikom procedury firmowe lub wdrażaj nowe osoby do pracy w przystępniejszy sposób.

Pomysły na wykorzystanie wideo w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej się mnożą. Możliwości dzielenia się treściami wideo również.

 

Użytkownicy Office 365 nie muszą już posiłkować się zewnętrznymi portalami, żeby udostępniać pliki wideo.

Microsoft dołączył do swojego standardowego pakietu, funkcjonalność Wideo w usłudze Office 365. Wideo to intranetowy portal sieci Web, w którym osoby z danej organizacji mogą zarządzać kanałami oraz ogłaszać i wyświetlać klipy wideo. W witrynie portalu Wideo jest wyświetlany obraz miniatury każdego klipu wideo. Wystarczy wybrać miniaturę, aby wyświetlić klip.

 

Dla biznesu wybieram Wideo w usłudze Office 365

Przede wszystkim prostota i intuicyjność obsługi oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo przekazywanych informacji przekonuje do rozwiązania Microsoft. Korzystając z Wideo w usłudze Office 365 nie mnożymy niepotrzebnie ilości kont na różnych portalach, na których pojawiają się informacje o naszej firmie. Wszelkie treści, które zamieszczamy znajdują się w obrębie tego samego środowiska Office 365, a ich bezpieczeństwo zagwarantowane jest umową z Microsoft. Możemy spersonalizować ustawienia prywatności i zdecydować, kto będzie zarządzał naszymi filmami i kto może je oglądać. Mamy też pewność, że dane nadal są własnością naszej firmy i mamy nad nimi pełną kontrolę. Udostępniane przez Ciebie wideo jest szyfrowane nie tylko w momencie wysyłania go na serwer, ale również w trakcie odtwarzania.

 

Mobilność poparta technologią

Portal Wideo w usłudze Office 365 sprawdza się na urządzeniach mobilnych i jest wspierany przez wszystkie najpopularniejsze przeglądarki. Każdy z przesłanych na serwer filmów jest kopiowany i udostępniany w różnych rozdzielczościach za pośrednictwem platformy Azure Media Services. Dla użytkownika końcowego oznacza to, że nie musi zastanawiać się nad wyborem narzędzia do odtwarzania oraz martwić szybkością swojego internetu. Jakość odtwarzanego wideo zostanie automatycznie dostosowana.

Jedno logowanie – mnóstwo możliwości – Office 365

 

 

Zobacz więcej (film w języku angielskim)

 

 

Olaf Leśniak, business development specialist
Monika Matyjek-Góra, consultant

 

Aplikacja na stanowisko:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Download file: