en
28 Sie

Akademia Office 365 – Część V

Akademia Office 365 cz. V

Słyszałeś kiedyś nazwę Office 365? I pewnie sądzisz, że to nowa nazwa pakietu biurowego służącego do edycji i tworzenia dokumentów? Wobec tego mamy dla Ciebie dwie wiadomości: wiesz tyle co większość konsumentów i nie mogłeś się bardziej pomylić! Dzisiaj kolejna notka z cyklu „Akademia Office 365”, tym razem dotycząca webowej aplikacji do tworzenia prezentacji multimedialnych.

Sway – nowe oblicze prezentacji

Sway to aplikacja pozwalająca na tworzenie prezentacji w atrakcyjny, ciekawy i nowoczesny sposób. Dzięki Sway możesz skompilować różne rodzaje mediów (filmiki, zdjęcia, tekst) za pomocą kilku kliknięć. Interfejs typu drag &drop (dodawanie zawartości za pomocą przeciągania myszką) pozwala integrować zawartość niezwykle intuicyjnie. Stworzenie multimedialnej prezentacji czy raportu jeszcze nigdy nie było tak proste!

Kreatywność i elegancja

Sway jest aplikacją wchodzącą w skład pakietu Office 365, dostępną w formie tzw. Web App czyli poprzez przeglądarkę internetową. Jest w pełni zintegrowana ze środowiskiem Office co pozwala na proste i szybkie dodawanie plików do prezentacji bezpośrednio z naszego wirutalnego dysku OneDrive. Pliki można oczywiście dodawać również z dysku twardego naszego komputera. Co ciekawe, Sway umożliwia nam również udostępnianie zawartości bezpośrednio z mediów społecznościowych (Facebook, Twitter) tak aby stanowiły integralną część naszych prezentacji. Sway jest typem aplikacji „otwartej”, co jest charakterystyczne dla obecnie prowadzonej przez Microsoft polityki budowania relacji z użytkownikami. Oznacza to, że podlega ciągłym usprawnieniom i zmianom w zależności od ich sugestii. W obecnej fazie dostępnych jest jedynie kilka szablonów, na których możemy budować nasze „swaye”, jak nazywane są powszechnie prezentacje stworzone w tej aplikacji. Z czasem szablonów jak i nowych funkcjonalności ma przybywać.

Sway – przyjazny wobec innych serwisów

Co istotne, aplikacja sprawnie integruje się z innymi – również konkurencyjnymi – serwisami. Zawartość do Sway można dodawać m.in. z Google Drive, Dropbox, iCloud, Instagram, Vine czy Vimeo. Wziąwszy pod uwagę mnogość urządzeń i rozwiazań, z których korzystamy dziś jako użytkownicy jest to dość istotny aspekt.

 

Zastanawiasz się jak wygląda prezentacja stworzona w programie Sway?

Przykład poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=4ghrOB_fJEY

Nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji:

office365@arc-consulting.pl

olaf.lesniak@arc-consulting.pl

 

Olaf Leśniak, business development specialist,

Aplikacja na stanowisko:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Download file: