en
25 Cze

Akademia Office 365 – Część III

Akademia Office 365 cz. III

Czy słyszałeś o Office 365? Jeżeli nie to pewnie myślisz, że to nowa nazwa pakietu biurowego służącego do edycji i tworzenia dokumentów? Nic bardziej mylnego! Jeśli natomiast znasz już Office 365 to postaramy się pokazać go z nowej perspektywy. Dzisiaj kolejna notka z cyklu „Akademia Office 365”, tym razem dotycząca współpracy.

SharePoint  – platforma przyszłości

Spróbuj sobie wyobrazić taki scenariusz: wszystkie Twoje dokumenty są idealnie uporządkowane, Twoi pracownicy automatycznie są powiadamiani o tym kiedy ktoś jest na urlopie, Ty decydujesz o tym kto widzi daną zawartość – a to wszystko w obrębie jednego środowiska. Brzmi zbyt pięknie żeby było prawdziwe? A jednak!

Współpraca, współpraca i jeszcze raz współpraca

To właśnie dzięki Microsoft SharePoint współpraca w obrębie Office 365 staje się możliwa, a przy tym jest intuicyjna i dziecinnie prosta. SharePoint umożliwia jednoczesną pracę na dokumentach – z możliwością podglądu czynności wykonywanych przez inne osoby. Za jego pomocą możesz także tworzyć witryny i strony dla poszczególnych działów Twojej firmy. Wpływa to znacząco nie tylko na efektywność pracowników ale również na stopień uporządkowania dokumentacji. Zasoby pozostają dostępne tylko dla członków danego działu, znajdują się w dedykowanych folderach, a każda podjęta akcja jest zapisywana. Zwłaszcza ta ostatnia funkcja bywa istotna w kontekście kontroli i ewaluacji personelu.

SharePoint to dopiero początek

SharePoint nie tylko stanowi „kręgosłup” Office’a 365 pozwalając na współdziałanie wszystkich jego komponentów. Jest również platformą dla deweloperów, którzy mogą w oparciu o nią tworzyć nowe aplikacje dostosowane do potrzeb użytkownika – działające w obrębie tego samego środowiska. Potrzebujesz rozwiązania rozliczającego czas pracy? Aplikacji do rezerwacji wyposażenia lub samochodów służbowych? A może chciałbyś cyklicznie otrzymywać zestawienia wyników finansowych Twojej firmy? Wystarczy, że skorzystasz  z usług odpowiedniego specjalisty lub zaangażujesz w tym celu swojego informatyka i możesz rozszerzyć Office 365 o dodatkowe aplikacje.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Zmagasz się ze skomplikowanymi procesami w Twojej firmie i chciałbyś się dowiedzieć czy SharePoint jest rozwiązaniem dla Ciebie?

Nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji:

 

office365@arc-consulting.pl

olaf.lesniak@arc-consulting.pl

Olaf Leśniak, business development specialist,

Aplikacja na stanowisko:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Download file: