en
3 Cze

Akademia Office 365 – Część II

Akademia Office 365

Czy słyszałeś o Office 365? Jeżeli nie to pewnie myślisz, że to nowa nazwa pakietu biurowego służącego do edycji i tworzenia dokumentów? Nic bardziej mylnego! Jeśli natomiast znasz już Office 365 to postaramy się pokazać go z nowej perspektywy. Dzisiaj kolejna notka z cyklu „Akademia Office 365”, tym razem dotycząca przechowywania plików „w chmurze”.

Chmura Twoją codziennością

Picasa, Google Drive, Dropbox – kto z nas nie kojarzy chociaż jednej z tych aplikacji? W dzisiejszym świecie „chmura” (z ang. Cloud) staje się coraz popularniejszą formą korzystania z usług czy wymiany informacji. Według badań Wakefield research 97% osób korzysta z usług „w chmurze”, wysyłając e-mail, robiąc zakupy w internecie czy korzystając z mediów społecznościowych. Jako użytkownicy często nie jesteśmy jednak świadomi, że aktywności podejmowane przez nas, odbywają się właśnie „w chmurze”.

Jedną z czynności najczęściej kojarzonych z „chmurą” jest przechowywanie danych na wirtualnym dysku. Gdy poszukujesz serwisu na potrzeby prywatne sprawa jest prosta – jako kryteria przyjmujesz zapewne ilość miejsca dostępnego bez opłat i przyjazny interfejs. Dzisiaj podpowiemy dlaczego warto wybrać OneDrive myśląc o tego typu rozwiązaniu dla biznesu.

OneDrive – setki terabajtów w Twoim zasięgu

Wspomniana wyżej ilość wirtualnej przestrzeni dyskowej ma duże znaczenie. 5-10GB miejsca dla użytkownika (to dziś standard w przypadku większości serwisów) to z pewnością za mało żeby zaspokoić potrzeby Twojej firmy.

OneDrive for Business ma do zaoferowania 1TB miejsca (limit ten ma być zniesiony do końca 2015 roku) dla pojedyńczego użytkownika. Jeśli zdecydujesz się zakupić go w pakiecie z podstawową wersją Office 365 koszt nie przekroczy 16 zł miesięcznie (sic!). Wziąwszy pod uwagę, że za porównywalne rozwiązanie konkurencyjnej firmy trzeba zapłacić ponad 30 zł miesięcznie (nie uzyskując jednocześnie nic poza wirtualnym dyskiem) staje się to istotnym argumentem przy dokonywaniu wyboru.

Co zyskujesz dzięki OneDrive?

Maksymalna wielkość pojedyńczego pliku jaki możesz załączyć na OneDrive może wynosić nawet dwukrotnie wiecej niż w konkurencyjnych rozwiązaniach bo aż 10GB. Co to oznacza w praktyce? Koniec problemów ze zbyt dużymi załącznikami w mailach bądź tworzeniem archiwów i dzieleniem ich na mniejsze cześci. Dzięki OneDrive możesz odpowiedni link podesłać dowolnie wybranej osobie – również spoza Twojej organizacji. Co ważne – odbiorca wcale nie musi posiadać usługi OneDrive ani Office – link umożliwi bezpośrednie pobranie pliku.

Synchornizacja folderów

OneDrive umożliwia Ci również synchornizacje folderów znajdujacych się na Twoim komputerze z „chmurą”. W ten sposób wszystkie pliki jakie umieścisz w danym folderze będą automatycznie wysyłane na wirtualny dysk.

Pełna integracja ze środowiskiem Office 365

OneDrive jako jeden z komponentów Office 365 jest wspierany na platformach mobilnych: Android, Windows oraz iOS. Dzięki temu możesz uzyskać dostęp do potrzebnych plików, nawet jeśli w danej chwili nie masz przy sobie komputera.

Ponadto aplikacje są ze sobą powiązane dzięki czemu masz możliwość załączenia linku do danego pliku podczas pisania maila w Outlook WebApp (czyli Outlooka używanego z poziomu przeglądarki) czy zapisu załącznika bezpośrednio na OneDrive, zamiast na dysku twardym.

Ustawienia prywatności

Kolejna funkcjonalność, która z pewnością wzbudzi Twoje zainteresowanie to ustawienia prywatności. Sam decydujesz czy chcesz komuś umożliwić jedynie podgląd pliku czy też jego edycje. Co więcej możesz je na bieżąco zmieniać odpowiednio zwiększając lub zmniejszając ograniczenia dla użytkownika.

Omówione wyżej funkcjonalności i cechy to oczywiście nie wszystko. Wybraliśmy najistotniejsze z punktu widzenia wykorzystania biznesowego. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji lub przetestowaniem rozwiązania, zapraszamy do kontaktu:

office365@arc-consulting.pl

Olaf Leśniak, business development specialist

Aplikacja na stanowisko:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Download file: