en
25 maja

Akademia Office 365 – Część I

Akademia Office 365 

Czy słyszałeś o Office 365? Jeżeli nie to pewnie myślisz, że to nowa nazwa pakietu biurowego służącego do edycji i tworzenia dokumentów? Nic bardziej mylnego! Jeśli znasz już Office 365 to postaramy się pokazać go z nowej perspektywy. Dzisiaj pierwsza notka z cyklu „Akademia Office 365”, tym razem dotycząca przechowywania plików „w chmurze”.

Część I – Skype for Business

Nazwę „Skype” słyszeli chyba wszyscy. Liczba jego użytkowników na świecie przekroczyła obecnie 300 milionów i wciąż rośnie. Umożliwia darmową komunikację głosową, wizualną, a także udostępnianie ekranu. Dlaczego zatem warto rozważyć używanie wersji dla biznesu ?

Skype for Business vs Skype

Komunikator w wersji biznesowej umożliwia zaprezentowanie treści klientom lub partnerom handlowym nie tylko o wiele łatwiej ale również na szerszą skalę.

Po pierwsze, osoba do której skierowana będzie prezentacja nie musi posiadać zainstalowanej żadnej wersji komunikatora – wystarczy, że kliknie w otrzymany link i będzie mogła zobaczyć prezentacje w przeglądarce internetowej. Po drugie, w przeciwieństwie do swojego starszego pierwowzoru Skype for Business daje o wiele więcej możliwości. W zależności od naszych preferencji możemy dzielić się z odbiorcą prezentacją, rysować na wirtualnej tablicy (tzw. whiteboard), udostępniać cały pulpit lub oddać nad nim kontrolę jeśli tego zechcemy.

Zwłaszcza ostatnia wymieniona funkcjonalność może się okazać nieoceniona i to w codziennej pracy. Jeśli któryś z Twoich pracowników gorzej radzi sobie z obsługą oprogramowania lub dopiero zaczyna naukę pewnych czynności – oddając kontrolę nad swoim pulpitem może poprosić kolegów o pomoc bez konieczności wstawania od biurka.

Warto również wspomnieć o znaczącej różnicy w kwestii maksymalnej ilości uczestników konferencji. Dla Skype wynosi ona 10 osób. Dla jego biznesowego odpowiednika aż 250!

Nagrywanie sesji

Czy kiedykolwiek wracałeś pamięcią do wyjątkowo dobrze wygłoszonej prezentacji? Do argumentu, który trafił w punkt, zachwycił klientów ale nie jesteś w stanie przypomnieć sobie jego dokładnego brzmienia? Być może któryś z Twoich współpracowników przeprowadził świetne szkolenie, które wspominasz z rozrzewnieniem? Jeśli tak to mamy dobrą wiadomość. Skype for Business umożliwia nam nagrywanie konferencji, prezentacji i połączeń. Dzięki synergii środowiska Office 365, możemy nagrać prezentacje czy konferencje a następnie udostępnić ją za pośrednictwem Office Video. Możesz stworzyć wirtualną bibliotekę będącą źródłem informacji i wiedzy dla Twoich pracowników dostępną z każdego miejsca, na dowolnym urządzeniu.

 

Olaf Leśniak, business development specialist,

ARC Consulting Group sp. z o.o. sp.k. ul. Królewska 57 | 30-081 Kraków | Polska | info@arc-consulting.pl | +48 12 29 34 353

developed by

Aplikacja na stanowisko:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Download file: